Na czym polega skuteczna terapia sensoryczna?

Jeśli mowa o terapii sensorycznej, wtedy musimy wiedzieć, że polega ona ma przyjemnej dla dziecka zabawie i jej zadaniem jest nauczenie dziecka właściwego reagowania na różne zewnętrzne bodźce oraz na wrażenia zmysłowe. Otóż, zajęcia sensoryczne dla dzieci warszawa http://www.trampolina-dzieci.pl/rozwijamy-dziecieca-percepcje/ to oferta dla wszystkich dzieci, które mają problem z prawidłowym rozwojem. Integracja sensoryczna jest niezwykle istotna w takiej sytuacji.Jakie zabawy z dzieckiem w ramach terapii sensorycznej?


Do takich zabaw możemy zaliczyć na przykład jazdę na deskorolce, zabawy dziecka z zabawkami oraz huśtanie na hamaku. To wszystko jest niezwykle ważne. W przypadku zabawy zabawkami, ważne jest, aby miały one różne faktury oraz były w różnych kolorach. Wtedy będzie to działać pozytywnie na zmysły dziecka. Można także lepić figurki z masy plastycznej.Co warto wiedzieć o zajęciach terapii sensorycznej?


Przede wszystkim ważny jest czas trwania takich zajęć. Waha się on od 45 do 60 minut. Rodzice powinni przyglądać się takim zajęciom i następnie te same elementy ćwiczeń i zabawy powtarzać z dzieckiem w domu.