Ubezpieczenie podróżne – nie kupujmy go na ostatnią chwilę


Musimy wiedzieć, że zakup podróżnego ubezpieczenia w dzień samego wyjazdu, a nawet w trakcie urlopu, jest jak najbardziej możliwy, jednak się wiąże to z pewnego rodzaju obostrzeniami.

Nie zapominajmy o karencji

Kupując ubezpieczenie podróżne na ostatnią chwilę czy też już podczas wyjazdu pamiętać należy o samym okresie karencji. Czas trwania karencji jest odmienny w zależności od samego ubezpieczyciela. W przypadku wyjazdów krótki okazać się może, że ubezpieczenie podróżne http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne do końca pobytu za granicą nie zacznie obowiązywać.

Musimy wspomnieć o minusach z kupowania ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Największym minusem jest okres karencji. Jest to czas, w którym ubezpieczenie podróżne nie obowiązuje, pomimo opłacenia jego. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której poszkodowany turysta wykupywałby już ubezpieczenie po chorobie czy też po wypadku.

Bardzo ważny jest także wybór ubezpieczyciela. Gdy kupujemy podróżną polisę na lotnisku czy też w hotelu, to zwykle działamy w pośpiechu. W przypadku zakupu w sieci, skorzystać warto z bardzo prostego oraz intuicyjnego w obsłudze kalkulatora internetowego, gdzie można ze sobą łatwo porównać oferty nawet kilkunastu ubezpieczycieli, a samego zakupu dokonujemy za pośrednictwem jedynie kilku kliknięć.

Ubezpieczenie podróżne lepiej kupić chociażby na tydzień przed wyjazdem, a nie będziemy musieli martwić się żadnymi minusami. To nas po prostu nie dotyczy. Jednak musimy o nich wiedzieć, gdy jednak znów ubezpieczenie kupiliśmy podczas wyjazdu.