Ubezpieczenie sporty ekstremalne – na czym ono polega?


Sporty ekstremalne są związane ze znacznie zwiększonym ryzykiem. Ma ono wpływ na wzrost wysokości składki o jakieś trzysta procent. Są one uznawane za towarzystwa ubezpieczeniowe za o wiele bardziej niebezpieczne od wypoczynku, zwiedzania czy też nawet sportów wysokiego ryzyka.

Jakie dyscypliny to sporty ekstremalne?

Przed zakupem turystycznego ubezpieczenia poinformować należy ubezpieczyciela o rodzaju dyscypliny uprawianej, aby rozszerzył sam zakres ochrony. Musimy pamiętać, że różne ubezpieczeniowe towarzystwa niektóre sporty zaliczają odmiennie do sportów ekstremalnych czy też do sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczymy aktywności fizyczne, w których samo prawdopodobieństwo odniesienia jakiegoś urazu jest znacznie zwiększone, zaliczają się do ekstremalnych sportów bądź do sportów wysokiego ryzyka. Ich lista dostępna jest w załączniku jakim są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Ubezpieczenie sporty ekstremalne https://colonnade.pl/aktualnosci/sporty-ekstremalne to sportowa aktywność, której uprawianie wymaga od nas ponadprzeciętnych umiejętności, a także działania oraz odwagi w warunkach sporego ryzyka.

Definicje również się różnią w poszczególnych regulaminach u ubezpieczycieli. Do sportów ekstremalnych najczęściej zalicza się: jazdę po muldach, skoki akrobatyczne na nartach, narciarstwo poza wyznaczonymi trasami, skoki na bungee, kolarstwo górskie, sporty motorowe, pilotowanie silnikowych samolotów, paralotniarstwo, skoki ze spadochronem, wspinaczka górska czy też alpinizm.

Postawmy na ubezpieczenie sporty ekstremalne, a będziemy czuć się pewnie. Ubezpieczenie sporty ekstremalne nie jest wcale takie drogie jakby mogło się wydawać.